Umysły są jak spadochrony - działają tylko jak są otwarte

Thomas Dewar

Inne

Konferencja w Uniejowie

Opublikowano: poniedziałek, 11, listopad 2019 01:04
H. Ciemcioch

Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego zaprosił naszych słuchaczy do uczestniczenia w konferencji na temat: "Samorząd Terytorialny w trosce o zdrowie mieszkańców". Konferencja odbyła się 3 października 2019 roku w Uniejowie.
Grupa uczestników z naszego UTW pojechała wspólnie z seniorami z Sulmierzyc. Konferencja odbyła się w Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich. Obradom przewodniczyła pani Iwona Wieczorek - Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego. 
Wysłuchaliśmy wykładu wygłoszonego przez prof. dr hab. nauk medycznych - Jana Lubińskiego z Międzynarodowego Centrum Nowotworów Dziedzicznych w Szczecinie na temat "Najnowsze postępy w profilaktyce i leczeniu raka piersi"
Podczas sesji "Regionalne i lokalne programy w zakresie ochrony zdrowia dowiedzieliśmy się między innymi jakie badania profilaktyczne finansowane są przez NFZ. Druga sesja poświęcona była prawom pacjenta. Prowadziła ją pani Agnieszka Jóźwiak  - Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Marii Skłodowskiej - Curie w Zabrzu.
Po konferencji wręczono nam certyfikaty uczestnictwa i zaproszono nas na obiad.
Jako bonus dla uczestników konferencji otrzymaliśmy możliwość skorzystania z dwu godzinnego pobytu w termach w Uniejowie.
Uczestnicy spotkania stwierdzili, że wyjazd był celowy a zdobyte wiadomości mogą niejednokrotnie przydać się w życiu codziennym. 
                                                                                  Helena Rydz