Umysły są jak spadochrony - działają tylko jak są otwarte

Thomas Dewar

Inne

Sekcja rowerowo - turystyczna

Opublikowano: poniedziałek, 11, czerwiec 2012 11:39
H. Ciemcioch

Sekcja rowerowo - turystyczna działa w każdy wtorek i piątek o godz 17:00 Wyjazd z pod hali sportowej przy ul. Grunwaldzkiej. Prowadzenie sekcji przejęłam po panu W. Brzozowskim. Sekcja ta istnieje już od ponad 3 lat. Jest to niewielka grupa , licząca 8-9 osób.

Sezon rowerowy rozpoczynamy na przełomie maja i czerwca a kończymy we wrześniu.

Wycieczki rowerowe ułatwiają nam obcowanie z przyrodą, spędzanie czasu na świeżym powietrzu w ruchu i nawyk fizycznej aktywności. Bo aktywność fizyczna jest zawsze pożyteczna dla naszego organizmu, oczywiście dostosowana do wieku i ogólnej kondycji seniora.

dzięki takim wyprawom mamy szansę dotlenić się, stracić zbędne kilogramy i jeszcze poznać nieznane nam zakątki naszej okolicy.

Jazda na rowerze niezwykle uspokaja, pozwala się wyciszyć i oddalić codzienne  troski. To ogromna frajda ale tez spory wysiłek. Pracują głównie mięśnie nóg i rąk. Mimo to czerpie się z tego wiele satysfakcji. Wsiadamy na rowery niezależnie od pogody. Nic nie jest w stanie przeszkodzić nam w rozkoszowaniu się podziwianiem piękna krajobrazu i przezywania niezwykłych emocji płynących z bezpośredniego kontaktu z naturą. Nie straszne nam burze i deszcze. Przezywamy wiele wspaniałych przygód, miłych chwil spędzonych razem i setki przejechanych kilometrów.

Te dalekie, całodzienne pielgrzymki rowerowe na Jasną Górę do Częstochowy i te bliższe np: na ranczo w Dylowie szlacheckim z pomnikami przyrody, Zalesiaki, Patrzyków, kładka i młyn w Lelitach, rezerwat "Mokry Las" w sąsiedztwie wsi Siemkowice a także Pomnik Powstańców i Kalwaria w Wąsoszu. To tylko niektóre z odwiedzanych miejsc.

Na rowerze można jeździć całe życie, bo sport to zdrowie a wiosna i lato to świetna okazja by wprowadzić tę maksymę w życie. Zachęcam więc do tej formy aktywności, ważne by się odważyć i spróbować.

                                                                                      Mirosława Lewandowska.